Caritas

Wspólnoty

Caritas

Parafialny Zespół Caritas przy parafii p.w. Św. Stanisława Kostki we Wrocławiu odbył swoje zebranie założycielskie 18 listopada 2008 r.

Głównym zadaniem Parafialnego Zespołu Caritas jest udzielanie pomocy osobom biednym, bezrobotnym, chorym, starszym, dzieciom z ubogich rodzin, czy też dzieciom chorym.

W celu zebrania środków na te cele Zespół przeprowadza różne akcje, mi.in: sprzedaż świec wigilijnych i gromnicznych, wielkanocnych chlebków miłości, książeczek – cegiełek, przeprowadzenie zbiórki słodyczy i zabawek dla dzieci (paczki na Św. Mikołaja), przeprowadzenie zbiórki żywności dla osób najbardziej potrzebujących (paczki na święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc) oraz rozprowadzenie skarbonek wielkopostnych.

Parafialny Zespół Caritas bierze czynny udział w zbiórkach pieniężnych organizowanych przez Caritas Polska i Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, np. na ofiary klęsk żywiołowych. Poza tym członkowie PZC pomagają przy wszystkich innych zbiórkach pieniężnych przeprowadzanych w Parafii, m.in. na: Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny, remonty kościołów i świątyń, Radio Rodzina czy stypendia dla młodzieży.

Parafialny Zespół Caritas zamierza w swojej przyszłości regularnie pomagać ludziom, którzy tej pomocy potrzebują. Chcemy otoczyć taką właśnie opieką przede wszystkim rodziny najuboższe, m.in. poprzez częściej przeprowadzanie akcji rozprowadzania paczek żywnościowych.
Liczymy, że wzmocnione zostaną także nasze szeregi, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby włączyć się do pracy charytatywnej.

Parafialny Zespół CARITAS:

Prezes: Anna Kochanowska